منتشر شده در : آموزش وردپرس

وردپرس چیست؟

همونطور که در مطلب “سیستم مدیریت محتوا چیست؟” درباره سیستم مدیریت محتوا اطلاعاتی رو در اختیارتون گذاشتم در ادامه این مطلب شما رو با یک سیستم مدیریت محتوای رایگان اما قدرتمند آشنا خواهم کرد.

در این مطلب ؛ قصد معرفی یک سیستم مدیریت محتوای سریع ؛ رایگان و بسیار قوی رو دارم. در ادامه توضحیات کوتاهی رو ارائه دادم که برای آشنایی کلی شما با این سیستم مدیریت محتوا خواهد بود و برای کندوکاو بیشتر درمورد وردپرس ؛ میتونید به منابع وردپرس سر بزنید.

هم اکنون پس از گذشت بیش از ده سال از انتشار اولین نسخه وردپرس ؛ برنامه نویسان زیادی از سرتاسر دنیا برای ادمه پروژه وردپرس با مت مولنوگ همکاری میکنند که در قسمت درباره وردپرس میتوانید نام آنها را بخوانید و این را مطمئن باشید وردپرس در حال پیشرفت است تا موفقیت های بزرگتری را کسب کند!

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و بسیار قوی است که برای هر نوع وبسایتی ( سایت خبری ؛ سایت دانلود(موزیک ؛ ویدئو و …) ؛ وبلاگ شخصی ؛ وبلاگ گروهی و … ) مناسب است و میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وردپرس فارسی

پس از انتشار وردپرس افرادی شروع به استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس کردند که ایرانی ها از جمله این افراد بودند.

اولین استفاده کنندگان از وردپرس در بین وبلاگ نویسان ایرانی ، وبلاگ های محسن طالب ؛ گناهکار ؛ Virtual Life و Alvan Web بودند.از همان زمان تلاش‌های توسط آقایان کامبیز مظفری و علی ستاری برای فارسی‌سازی وردپرس با ارائه فایل‌های ترجمه زبان و پوسته‌های فارسی آغاز شد. در فروردین ۱۳۸۴ انتشار افزونه تاریخ شمسی برای وردپرس توسط آقای مانی منجّمی سرعت بومی‌سازی وردپرس را دو چندان کرد. تا پایان خرداد ماه همان سال نسخه دوم آن افزونه نیز منتشر شد و پروژه وردپرس فارسی رسما آغاز به کار نمود. فعالیت های این دوستان باعث افزایش چشمگیر محبوبیت وردپرس در میان کاربران وب فارسی زبان شد.در طی دو سال بعد، تلاش های این دوستان در زمینه به‌روز رسانی افزونه، به‌روزنگاه‌داری فایل‌های زبان و فارسی‌سازی پوسته‌ها ادامه داشت. همچنین با همکاری نزدیک تیم توسعه وردپرس و تیم وردپرس فارسی بسیاری از نیازهای کاربران فارسی زبان به تدریج به متن نرم افزار وردپرس اضافه شد و بسیاری از مشکلات در این زمینه بر طرف گردید.از فروردین ماه ۱۳۸۶ و با اضافه شدن افراد علاقه‌مند دیگری به این پروژه و انسجام بیشتر فعالیت‌ها، برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی وب‌سایت و ارائه خدمات کامل در زمینه پشتیبانی از کاربران وردپرس فارسی آغاز شد.هم اکنون بسته های ارائه شده توسط تیم وردپرس فارسی، وردپرس را به یک نرم‌افزار بی‌رقیب در زمینه بومی‌سازی فارسی تبدیل می کنند. خصوصیت تمامی بسته‌های ارائه شده توسط تیم وردپرس فارسی این است که تغییری در اصل و هسته نرم‌افزار وردپرس ایجاد نکرده و همه‌گی به صورت افزودنی می باشند.

منبع : وردپرس فارسی

من به شخصه از تمامی عزیزانی که برای پروژه وردپرس فارسی تلاش کرده اند ؛ تشکر میکنم ؛ امیدوارم تمامی دست اند در کاران وردپرس فارسی در تمام زندگیشان موفق باشند.

دیدگاه خودتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *